| Dee a întrebat:

Am descarcat un album de muzica si mi s-a descarcat tip. rar. Mai de mult stiu ca foloseam un program care ii facea imagine(sau ceva de genu) si puteam sa il deschid.Sau daca nu acelasi program, altceva.Va rog ajutati`ma!

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da clik dreapta pe fisier si acolo alegi extract to...numele fisierului!
ai sa observi ca ti se va forma un nou folder cu muzica care este in acel fisier! dublu clik pe noul folder si... enjoy!

| Dannyjj a răspuns:

Trebuie sa il dezarhivezi cu un program, de exemplu WinRar, pe care il descarci de aici http://www.win-rar.com/download.html instalezi programul, apoi click dreapta pe. rar si dai "extract to" sau "extract here".

| Dannyjj a răspuns:

Reinstaleaza winRar-ul asa cum este si asa iti vor aparea optiunile "extract to".

| RS4 a răspuns:

Iti trebuie programul winrar! fisierele de tip rar sunt arhivate, tu trebuie doar sa le dezarhivezi cu acel program pentru a le vedea. mp3 sau cum sunt ele initial! bafta!

| sonya a răspuns:

Mda pai ia si tu winrar sau winace. asta e pentru arhiva. acum iei de pe net ce vrei. dupa ce l-ai instalat dai extragere.

| zacrazy a răspuns:

. rar e arhiva. Descarca WinRar Archiver (sau ce arhivator preferi).

| andrei90tm a răspuns:

Click dreapta pe el>WinRAR >Extract Here ( daca nu iti arata WinRAR atunci reinstaleaza-l; daca nu merge nici WinRAR atunci instaleaza 7zip http://www.softpedia.com/progDownload/7-Zip-Download-5598.html )

Numai bine!

| Dee explică:

Va multumesc mult pentru ajutor. da am winrar, dar cand dau click dreapta nu imi apare "extraxt to " sau "extract here" asta stiam si eu sa fac, imi apare doar "add to archive " "add to -numele fisierului-" "compressto -numelefisierului-".