| crisbebe a întrebat:

Am nevoie de sloganuri(pentru o campanie Salvati planeta)gen:mai multe plante mai mult oxigen

stop popluarii

si alte chestii
funda pentru cele mai multe si mai bune

8 răspunsuri:
| deavolu a răspuns:

''Mai bine te pierzi in padure decat sa pierzi padurea'''

| deavolu a răspuns:

O poza cu un brad de craciun aruncat lana un tomberon
"'Si eu am dreptul la viata'''

| deavolu a răspuns:

''Nu distrugeti ceace nu putei reface''

| deavolu a răspuns:

Aici ai un filmulet tare de tot
http://www.youtube.com/watch?v=TJVH99uDhBk&feature=share
sper sati placa

| deavolu a răspuns:

Aici ai un filmulet misto poti sa iei si de acolo idei
http://www.youtube.com/watch?v=TJVH99uDhBk&feature=share

| krlla a răspuns:

Http://www.referat.ro/referate_despre/salvati_planeta.html Stop nepasarii! Natura ne cheama in ajutor! Nu lasati natura sa piara pentru ca si noi la randul nostru vom avea de suferit prin a nu mai avea destul oxigen! sau asta :
» Inlocuieste un bec obisnuit de 60W cu un bec de consum redus.
» Masina de spalat spala hainele la fel de bine la 40 de grade ca si la 60, poti economisii pana la 35% din consumul de energie.
» Pentru a te deplasa foloseste pe cat posibil bicicleta sau mersul pe jos, avantajele sunt enorme.
» Prefera sa faci dus in locul băii cu spuma, vei consuma doar o treime din cantitatea de apa.
» Nu aprinde ochiul cel mare de la bucatarie pentru a fierbe apa in ibric. Consumul creste cu pana la 30% atunci cand baza vasului este mai mica decat ochiul de incalzit.
» Nu lasati aparatele in stand-by deoarece ele continua sa consume curent electric, daca am inchide complet aparatele am realiza o economie de pana la 30% pe an in fiecare locuinta.
» Incercati sa mancati mai putina carne, emisiile de carbon se vor reduce considerabil deoarece pentru fiecare kilogram de carne cumparat in natura se emit 36, 4 kilograme de carbon.
» Nu cumpara pesti foarte mici, da o sansa naturii sa se reproduca!

| jfdeoeogpde a răspuns:

Pai ce zici de:Alege o lume vie! Spune stop aruncatului nepasator al deseurilor! Pamantul are nevoie de atentia noastra! Stop indiferentei!

| Constantin_Andrei_1996 a răspuns:

Planeta nu este tobmeronul vostru!

Întrebări recente