| cipicu92 a întrebat:

Am o intrebare si vreau un raspuns cat mai urgent: Am dat o picatura de ceara de lumanari pe un sacou si nu mai duce. Nu stiu ce sa fac deoarece sacoul e nou si pur si simplu nju se mai ia. Sunt disperat vreau raspuns.

Răspuns Câştigător
| TheDaffodil a răspuns:

Pune un ziar deasupra zonei cu ceara si calca usor zona aia. Ceara se va dezlipi imediat.

3 răspunsuri:
| missReckless a răspuns:

Buna. Acopera picatura de ceara cu o bucata de ziar, apoi da cu fierul de calcat peste ziar. O sa se curete.
Succes!

| Alexandra_4889 a răspuns:

Pai ai putea incerca cu spirt!

| foremily a răspuns:

Pune peste pata o bucata de ziar si treci usor fierul de calcat -ceara se va topi si va ramane pe ziar-http://www.ask-anything.net/