| alina14 a întrebat:

De fiecare data cand merg la cineva in vizita de exemplu la o prietena de-a mea sau la o colega, cand sunt acolo la persoana respectiva in casa parca e mai multa caldura si bucurie acolo sunt vesela, rad, glumesc cu persoana respectiva, ascultam muzica sunt complet diferita decat la mine acasa. Cand ajung la mine acasa parca totul pare pustiu asa rece nu e ca la prietenele mele acasa, ma simt plictisita asa nu stiu ce sa zic, totul e rece, pustiu in sufletul meu. De ce oare? e ceva normal sa nu ma simt deloc in largul meu la mine acasa? voi unde va simtiti mai bine la prieteni sau la voi?

4 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna, alina!

Pai si eu am patit la fel. E posibil ca te-ai saturat si de casa pe care o ai, nu? incearca sa modifici ceva sa-ti placa.Ma refer la camera pe care o ai tu.
Dar mai poate fi si asta : poate daca vei chema prietenii la tine te vei simti la fel ca la ei acasa love struck
Asculta muzica, danseaza, distreaza-te si singura big hug
Fi fericita! :*

t pup :*!

| octavianpas a răspuns:

La mine acasa este cel mai bine.Stai de vorba cu ai tai si vezi unde este problema.Parintii iti sunt cei mai buni prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu simti ca stai mai bine acasa la ei, ci simti ca stai mai bine langa ei.Vei vedea ca daca chemi un prieten, va fi un pic diferit: casa ta inca nu "s-a obisnuit cu mirosul prietenilor"Mirosul prietenilor si dragostea fata de ei te face sa fii acolo mai vesela, mai in buna-stare

| bixelle_4587 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si de foarte mult timp...eu stiu care este problema dar la u nu stiu ce sa zic. Nu am gasit inca rezolvarea si nici nu cred ca o sa fie o rezolvare prea curand nici la mine dar nici la u. Probabil ca te-ai saturat de aceea casa, ti sa urat sa stai in ea si iti starneste diverse amintiri urate. Ai putea sa te indepartezi un pic adica sa nu mai stai atat mult in aceea casa. Stai la bunici, rude, prieteni un timp, pana cand vei simti ca iti este dor de casa. Poate asta te va ajuta sau ai putea sa mai schimbi lucruri din camera. " Personalizeaza-ti camera " cu culori deschise si vii:X. Succes! pup.