| tibi2000 a întrebat:

Am un iphone 4 (firmware 5.1) iar de fiecare data cand inchid si deschid iphone-ul Cydia si programele descarcate de pe el nu mai merg. Ce pot sa fac sa-mi mearga Cydia si dupa ce inchid iphone-ul?

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Lasa-l pe expertinIT ca tot ce trebuie sa faci e sa dai un restore la telefon sa il readuci la setarile din fabrica si nu iti mai fa porcaria aia de jailbreak ca dupa cum vezi iti poate afecta telefonul nu ai nevoie de cydia! Doar precizeaza exact nu exista firmware 5.1 firmware-ul este gen 04.12.08 ca o data, poate te referi la iOS 5.1 dar nu ai cum sa il ai pe asta daca ai cydia pentru ca pe 5.1 nu exista jailbreak ai ori 5.0.1 ori 5.1.1. Mai vreau sa stiu daca langa micro sim ai inca o cartela mica adica daca folosesti gevey sim. Daca folosesti si telefonul este codat pe vreo retea din strainatate atunci da du-l la service sa iti faca un custom restore cu preservare de baseband daca nu bagi cablu apesi restore si in 5 minute e gata problema iti reinstaleaza ultimul soft 5.1.1 telefonul curat o sa mearga ca in prima zi. Fa asta doar daca telefonul e neverlocked sau daca e pe Vodafone Romania sau ce retea folosesti tu

Răspuns utilizator avertizat