| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, sfaturi!
Am niste casute galbene (Foldere) create in PC in care am salvat poze (imagini) descarcate fie din telefon fie de pe internet.
Problema cu care ma confrunt e urmatoarea:

1) dupa ce deschid o imagine si apoi o inchid de la steluta de sus din coltul drept, mi se inchide folderul cu totul!
Asa e de fiecare data. Trebuie sa redeschid folderul din nou si din nou cu fiecare imagine pe care o inchid.

La fel se intampla si cand vreau sa selectez (albastresc) cateva pentru stergere, abia apuc sa selectez doua ca mi se deschid automat si pozele pe rand.
Daca selectez zece poze ca sa le arunc in cosul de gunoi, mi se deschid jumate din ele pe monitor (bara).
E de vina mousul? Dar e destul de nou si de calitate.
E de vina PC? E defect ceva in el?
De ce "fuge" (lucreaza) atat de repede PC? Ca nu apuc sa selectez o imagine sa o sterg sau sa o mut in alta casuta, ca s-a si deschis imaginea. Si e un stres continuu ca trebuie sa le inchid mereu.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Geezus, inca sunt atitea zeci, sute de mii, milioane de nefericiti ca tine care folosesc mizeria aia sinistra de Windows Explorer! Din fericire, solutia e la indemina si e gratis chiar. Trebuie sa ai doar un pic de bunavointa sa te adaptezi unui workflow diferit, sa foloseti un pic mai mult tastatura, si sa vezi cum e sa economisesti ORE INTREGI pe care altfel le-ai fi peirdut aiurea navigind din mouse... http://multicommander.com/

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

1. Nu știu ce program ai pentru deschis poze. Ți se deschide pe același X și folderul și poza. Sus în stânga îți apare numele pozei cu x lângă și numele folderului cu un alt x.
Tu ar trebui să dai x la cel cu poza și NU x din dreapta sus.
2. Posibil să fie programul de vină.