| xdpicolino9495 a întrebat:

Am un server de cs si eu am ip dinamic si mi-am facut porcarie de aia de la no-ip si nu imi merge adica cand deschid server la ip Adress imi arata ip 192.168.1.2 dar la chestia aia care am downloadat de la no-ip imi arata ip: 92.58.56.94 si nu imi merge...PS:am si de aia cu zapto.org si nici aia nu imi merge cine ma ajuta cu problemele astea sa dea ADD la id meu : Alyn_boy95

1 răspuns:
| Bybanu a răspuns:

Pasul 1:
Intrati pe www.no-ip.com si creati-va un cont.

2. Va logati cu contul respectiv si dati Add (sub Hosts / Redirects)

3. Puneti la Hostname: NUME, dedesubt selectati ce server vreti - sau puteti lasa chiar asa cum este (deci adresa dvs. va fi nume.server.extensiaserverului), la Host Type: Port 80 Redirect, la Port: 27015 (este cel implicit dar il puteti modifica) si apoi apasati Create Port Redirect

4. Dupa care aveti nevoie de No-IP DUC 2. 2. 1 soft care trebuie sa mearga tot timpul! Ce face el¿ El va verifica IP-ul dvs. care se schimba mereu si il inlocuieste cu acela atribuit numelui creat mai sus
- in program va logati cu acelasi utilizator si parola de pe site.