| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Am vazut numai baieti ca poarta rozariu(margelele alea cu cruce), pot si fetele purta?

Răspuns Câştigător
| hugin a răspuns:

Rozariu NU E O MODA in caz ca nu stiai exista si o rugaciune a rozariului inchinata Maicii Domnului si cand cumperi unul de la biserica ai putea sa-ti cumperi si carticica cu rugaciunea rozariului.

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Poti purta si tu.Nici eu n-am vazut baieti sa poarte.

| psiholoaga a răspuns:

Te referi la margelele alea fosforescente? Da, poti sa porti si tu. E necesar sa stralucesti in biserica.

| RamonaMn a răspuns:

De ce nu? happy

| ♣ Ma®®yE [;x] explică:

Parca la baieti e mai sexy :-s

| mariusres a răspuns:

Unde ai vazut tu baieti ca poarta asa ceva? Eu nu am vazut niciodata.

| LittleZyzy a răspuns:

Eu am vazut si la fete, si chiar am purtatwinking

| mioara a răspuns:

DEPINDE DE RELIGIE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca se pot purta. Si eu port la gat Rozariul tot timplul. Este chiar foarte bine sa-l porti. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce am scris raspunsul meu, am vazut ce au scris ceilalti. Sa porti rozariul, nu este sexy sau o moda. Este un obiect sfintit, pe care se fac rugaciuni si este facut in onoarea Sfintei Fecioare Maria. Eu am unul de la Lourdes si in spatele crucii are un mic mic rezervor cu o picatura de apa sfintita de la Lourdes (Franta). Deci poarta Rozariul daca tu crezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da