| GeorgeWonderful a întrebat:

Are ceva daca nu ma duc la scoala din cauza la niste oameni, nu dau nume, ca nea scurtat vacanta din cauza ca ne-a dat doua saptamani fara sa vrem in octombrie? Adica pa bune incepem anul nou cu nasul in carte! Aia mici care vine la scoala de bucurie sa stea ca bossi iar noi cu toate cacaturile pe cap sa ne ducem la scoala.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Primești absente, aia se întâmpla. (duci și tu scutire- bine depinde și câte absente aveți voie sa faceti)
Si noi la facultate începem mâine și a fost singura vacanța de pana acum, așa ca a fost buna și asta decât nimic.
Oricum nu vă ia din prima, acum depinde cum sunteți și cu materia totuși.

| GeorgeWonderful explică (pentru Nirvanaaa):

Ok,problema ar fi ca eu inca sunt la gimnaziu si aici daca lipsesti o zi te ia la interogatoriu cu tot ce ai facut in acea zi.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru GeorgeWonderful):

Atunci nu ai ce sa faci, te duci.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La cum scrii eu nu-ti dadeam vacanta! Numai asa daca esti prin clasa a II-a scapai.

| NunuNini a răspuns:

La felul cum scrii, e nevoie sa stai cu nasul in carte mai mult.
Trebuie sa te duci la scoala, sa inveti macar limba romana. Desi, am convingerea ca si la restul esti "praf".

| GeorgeWonderful explică (pentru NunuNini):

Haide fratioru se mai intampla sa mai scrii si gresit in viata.