| agent00o a întrebat:

As merege cu colinda anul acesta. Ce colinde imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| lol1232 a răspuns:

Buna!
Si eu ma duc de colindat anul acesta de ex de ajunul anului nou ma duc de pe la 4-5 asa se duce eu nu ma duc pentru covrigi ci pentru distractie big grin seara voi merge cu steaua asa de pe la 10 pana tarziu de Anul Nou voi merge cu Plugusorul tot de pe la 10 seara iar pe 1 ianuarie voi merge cu Sorcova
Sper sa primesti multi bani de aceste colindete
Craciun Fericit!

5 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Colindam colinda (Benone Sinulescu & Millenium)
Colind Colindam
Leru-i ler
Steaua sus rasare
Colo-n casa lui Craciun
Ce-ati vazut pastori
Somnul lui Iisus
O, ce veste minunata
Salta cerul si pamantul
Flori de mar
Deschide usa, crestine (Stefan Hrusca)
Hristos de nu se nastea (Stefan Hrusca)
Deschide nana usile (Stefan Hrusca)
Sculati gazde, nu dormiti (Stefan Hrusca)

Si, cel mai frumos colind (dupa parerea mea):
Paula Seling-Colindam, colindam iarna
http://www.youtube.com/watch?v=-xraIOU5epk

Mult, mult, mult succes la colindat si Sarbatori Fericite!

| 3ntzz a răspuns:

Buna!
Si eu ma duc cu colinda si colind: in ziua de ajun cam de pe la 10 dimineata, "Steaua", mai pe seara, "O ce veste minunata", in ajunul Anului Nou, "Plugusorul" iar pe 1 Ianuarie ( prima zi din 2011) merg cu "Sorcova"
Mult succes si sai ai cat de multi bani se poate pe colind si sarbatori fericite!

| Sorin_4540 a răspuns:

Http://sorinel.info/un-mic-pack-cu-colinde/

Descarca si vezi tu singur;)

| alejinxique a răspuns:

Cele care seamana cu jingle bells adica sa fie asa ritmice si cu viata.