| lovegirl15 a întrebat:

As vrea sa fac o petrecere cu o prietena, dar nu prea avem idei despre ce sa facem si ce sa cumparam de mancare. dati-mi si mie niste ideii despre ce am putea face si despre ce am putea cumpara de mancare.

Răspuns Câştigător
| Deyutza a răspuns:

Pai depinde unde veti tine party-ul pe o terasa, sau acasa la cineva...
mancarea ar putea fii pizza(sau ceva alimente reci: sandwich) sau ati putea face cateva platouri mari si sa puneti pe ele salam, chiftelute, branza, legume... ce va place si sa aveti farfurii de unica folosinta si sa se serveasca fiecare.
Cu bauturile ati putea sa cump. suc si ceva bauturi alcoolice (aici depinde ce va place voua si prietenilor...)
Muzica nelipsita sa fie cea mai noua(si aici e un top40 http://www.kissfm.ro/fresh-top-40/)
Puteti sa jucati adevar sau provocare sau tot felul de joculete distractive)
Sa nu uitati de desertul cel mult asteptat: puteti comanda (sau sa faceti voi daca nu va permiteti) un tort frumos si ceva decoratii baloane...
DISTRACTIE PLACUTA fundulitza?:)

8 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Mancare: pai sa faci un aperitiv.cauti si tu pe net un aperitiv.sau poate stii si tuhee heehappy

asa felul 2: carnethinking cu cartofi.sau snitele.happy

apropo cumperi si niste suc.

felul trei daca mai puteti. o prajitura.happy

acum si in functie de banihappy

faci cum crezihappy

| εїз a răspuns:

Pai. sincer eu te pot ajuta cu tot. da-mi add la mihaitzza_sorin

| Ambassaderåd a răspuns:

Bon.in ce zona a tarii stai? conteazawinking, unde vrei sa o faci; conteaza, si cmas a faci un party cam in jurd e 1mil/ 3mil inkirierea, in functie de poziitia cladiri unde ve-i face party-ul, de mancare cam 3/4 milwinking, si bauta- mai vb... cam 1/2 mil... iar muzica e spiritul allways big grinbig grin. Pan'aci e ok, felul de mancare pai faci un ordef - gen bufet suedez, din "uscaturi, legume, etc" si pe net gasestiorice tip de bufet suedez la buzunarul oricui

| aиdяaaa●• a răspuns:

Uitati-va la un film, jucati adevar/provocare/procente/cat la suta, probati diferite haine(ceva gen parada modei), macheati-va una pe alta, vorbiti despre baietii care va plac, povestiti de cand erati mai micutzethinking Chestii de genu'
Ce puteti lua de mancarethinking Popcorn, prajiturele, stixuri, covrigei(ceva mai usor, de rontzait). Luati si sucwinking
Distractie placutaaaaa!>big grin

| Miяu a răspuns:

Sa va machiati, sa "depanati" amintiri, sa scrieti in jurnal laughing, sa ascultati muzica, sunt o gramada de lucuri de facut. Referitor la dulciuri: ce va place voua, Chipsuri, alune, seminte.

Sper ca ti-am dat cateva idei, pa-pa

| byutxa a răspuns:

Pai ati putea lua popcorn, sucuri chestii. pizza thinking si ati putea sa va uitatsi la un film. jucatsi ceva thinking

| bogdanbogdan13 a răspuns:

Faceti un gratarlaughing! si luati muuulta bereee(redd's - ca sa nu se-mbete astia) ia o sticla de vin- nu mai multa ca dupa aia apar problemelerolling on the floor

| bogdanbogdan13 a răspuns:

Desigur, asta depinde de cati ani aii?