| AnkaOfficial1 a întrebat:

As vrea sa pun o porecla unei prietene. (Nu in nume de rau, chiar ea m-a rugat asta big grin). Ce porecla ii pot pune stiind ca o cheama Alexandra, este blonda ochii verzi si este cea mai buna prietena mea?

Răspuns Câştigător
| SuciuRuxandra94 a răspuns:

Alle, Ali, Teddy.Biiscu,Kinder, etc

5 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Ada(eu asa ii zic unei colege)

| byeddy a răspuns:

Spune-i simplu Golden...(prietena mea de aur)

| Patry908 a răspuns:

Porecla se da unei persoane atunci cand acesteia i se intampla ceva amuzant, sau a facut ceva care ramane in minte. Nu poti sa te gandesti la o porecla de azi pe maine. Eventual un alint. Dar nu porecla. Cum sa iti spun? Porecla nu este ceva la care s-au gandit mai multi sa o dea unei persoane pentru ca suna bine. Porecla este cuvantul care-ti vine in minte atunci cand persoana respectiva face ceva, are ceva special, sau ...nu stiu. Uite mie de exemplu mi s-a dat porecla Sica de la Herpesica, pentru ca aveam un herpes cand am fost in tabara. Si poreclele sunt date de prieteni, deci nu m-am suparat. Faza e ca porecla o dobandesti, nu o gasesti.

| Singuratikaparasita a răspuns:

Alex,ada sau blonda

| SnakeDarius2000 a răspuns:

Pai care e numele ei de familie? OK sa zicem ca Ionescu. Porecla:Al(daca e cu rap-ul), XandraGreen sau Teddy