| crazygirlyo a întrebat:

As vrea sa stiu si eu va rog care sunt probele de admitere in liceul Dinu Lipatti la sectia de actorie si cateva pareri de la cei care studieaza sau au studiat acolo?

1 răspuns:
| Mary Marry a răspuns:

Dinu Lipatti din Bucuresti?
Daca da eu sunt in clasa a 6-a acolo.
Nu sunt la Actorie dar vreau sa dau din a 9-a.Eu sunt la pian principal.
Deci probele de admitere dupa cate mi-au zis colegele mai mare de la actorie sunt:1.Trebuie sa canti ceva.
2.Ar fi bine sa stii sa canti macar la pian(Toata lumea stie sa cante la pian)Daca nu sti la niciun instrument nu e nici o problema dar o sa cazi drept de proasta scolii.Trebuie sa stii notele muzicale.Chiar daca esti las teatru trebuie sa stii ceva muzica ca totusi e liceu de muzica nu de actorie.Trebuie sa spui si sa interpretezi o poezie si parca sa comentezi o sceneta la alegere.
Iar ca ore normale nu o sa faci muzica(teorie, lit muzicala, cor, orchestra etc.)o sa faci cursuri normale(biologie, lb romana multa, istorie, geo, etc.
Poate cine stie la anul vom fi colege de scoala.