| kinkyk a întrebat:

Ati vazut filmul Taken (Teroare in Paris)? Tinand cont de subiectul filmului, va e frica sa circulati in Europa, si nu numai?

Răspuns Câştigător
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Filmul e film, realitatea e realitate tongue
E adevarat ca sunt si infractiuni din cand in cand, de la furturi pana la omoruri, dar asta se intampla foarte rar.
(de ex, in Romania, aproximativ 10 crime grave pe zi... cam alea care le vezi in fiecare zi la stirile de la ora 5, dar asta nu inseamna ca ar trebui sa-ti fie frica sa umbli pe strada ziua sau noaptea).
Personal, am calatorit in Europa si in Orientul Mijlociu (Siria si Iordania) si nu m-am simtit niciodata ca as fi fost in pericol indiferent de zona, cartier zi sau noapte.

8 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Daca nu mi-e frica sa circul in Romania, prin Europa nici atat.

| hashe86 a răspuns:

Nu am vazut filmul
in schimb dupa ce am vazut "Hostel" cu siguranta nu voi vizita Bratislavahee hee

| simpluEu. a răspuns:

Este doar un film draga mea...crezi ca daca te duci in europa vine unu si te invita la o petrecere... tu ai sa ii dai adresa unde stai? camera de la hotel si tot tacamul? sau tatal tau a lucrat la f.b.i...si o sa vina sa te salveze? sunt doar filme.

| andrei_1933 a răspuns:

Trebuie facuta diferenta intre filme si realitate.
Pentru cei care doresc sa vada filmul il puteti descarca de aici: http://www.filmealese.com/taken-2008/

| Florinna a răspuns:

Super film! dar nu mi'e frica...stii vb aia..de ce te feresti aia ti se intampla

| meioana a răspuns:

...am vazut filmul...si sincera sa fiu...nu imi este frica sa circul...pentru ca daca nu pui botu la toate prostiile nu ajungi sa dai din fund la barawinking...
...si cioara zboara dar nu se mananca...

| loredanarotariu a răspuns:

Ala e film.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi sa stai cu frica ca ai putea fi rapita, talharita sau mai stiu eu ce, atunci nici un loc nu este sigur, nici in ksa ta dupa cu ai vazut in film si in afara tarii nu-i asa rau, doar alte obiceiuri insa omul e om oriunde l-ai intalni si orice dialect ar vorbi