| LexiEla a întrebat:

Aveti idei din ce as putea face un model de trofeu? Poate materiale reciclabile sau asa ceva, sa fac o forma si apoi s.o invelesc in staniol. Ceva rezistent.

2 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Iei o sarma, un patent si incepi sa modelezi sa fie o cupa/trofeu(spune-i tatalui tau sa te ajute). Dupa pui folie de aluminiu(stalion) si invelesti. Daca vrei ii dai o rola de scoci, dar sa fie pe interior, sau pe exterior, dar sa nu fie foarte vizibila ca o sa ii strice aspectul.
Daca nu ai scoci sau nu vrei sa folosesti ca pare urat, incearca cu o guma(d-aia pentru panouri sau guma normala). O pui pe sarma si dupa lipesti stalionul cu ea

| Dyana_1003 a răspuns:

Plastilina happy