| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a întrebat:

Azi e ziua celor care se numesc Andrei/Andreea, sau si celor care se numesc Alex/Alexandra etc?

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Astazi este ziua celor care se numesc Andrei/Andreea, ziua Sfantului Andrei, protectorul Romanieihappy

5 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Sall!
Astazi este sf andrei, sf alexandru n-are nici o leg cu andrei.
Sf Alexandru se sarbatoreste pe 30 august

| DarkSkittles a răspuns:

Nu! Doar Andrei si Andreea sau nume legate de Andrei nu Alexandra sa altceva!

| AlexutzaSiNimik a răspuns:

Andrei/Andreea...

| manke a răspuns:

Andrei! Sf Alex e in alta data, vezi aici: http://www.prenumelepotrivit.ro/alex-2/

| vanessa98 a răspuns:

Andrei.andreea, adrian, adriana doar atat. funda?