| valeria4u a întrebat:

Daca ma numesc Adriana, este si ziua mea de Sfantul Andrei? worried

7 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Nuuu!

| BlackNinja a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar totusi o zi de nastere inseamna o petrecere in plus deci ai putea sa zici ca e si ziua ta de Sf. Andreibig grin.

| manke a răspuns:

Sf Adriana e in alta data, vezi aici: http://www.prenumelepotrivit.ro/adriana/

| Macabre a răspuns:

NU! Intotdeauna m-am contrazis,legat de asta, am o verisoara pe nume Andrada, si tot asa, ca e ziua ei.Nu e adevarat! Se numeste 'Sfantul Andrei/Andreea', e ca si cum e Sfantul Gheorge, si o sarbatoresc si Ionii, e aiurea. Bafta!

| valeria4u explică (pentru Macabre):

Asa imi zic si colegii mei. sad
Dar port mereu o converatie cu ei :
'Ma, pana la urma e ziua mea de Sfantul Andrei? '
'Nu!'
'Vreti bomboane? '
'Da, de ce?'
'Daca vreti taceti din gura si ziceti ca e si a mea. laughing))'
blushing

| Macabre a răspuns (pentru valeria4u):

E parerea ta daca ti-o serbezi sau nu, bafta.

| Dalia_Star_1975 a răspuns:

Ziua onomastica e in 26 august, cand sunt sarbatoriti Sfintii mucenici Adrian si Natalia, uita-te in Sinaxar.