| anonim_4396 a întrebat:

Banul il caracterizeaza pe om? Da/Nu ( Argumentati) .

Răspuns Câştigător
| PrettySmile a răspuns:

Cred ca da,omul care are multi bani si caracterul e mult mai altfel decat cel care nu are atatia bani,devine mai mindru si orgolios de sine insusi, pe cand cel fara bani se cunoaste de la o posta, e mai modest si cu bun simt.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu deoarece omul se caracterizeaza prin comportamentul lui si intentiile care le are in viata.

| Céline7 a răspuns:

Banii nu il caracterizeaza pe om, ci comportamentul

| Yukidaruma a răspuns:

Sincer, nu banul il caracterizeaza pe om, adica in sensul ca daca are mai mult e mai tare, asta e o prostie. Adica nu din bunuri, auri, bani iti dai seama de calitatile unei persoane in afara de faptul ca are o stare financiara bunawinking Dar totusi iti poti da seama daca o persoana este: egosita, posesiva, dupa felul in care''imparte''banii, adica ii duce mereu in magazine, sau merge in cluburi, face cinste la prieteni ori plateste darile prima data apoi se poate rasfata.
Deci in concluzie, avand bani nu iti dai seama daca o persoana e buna la cantat de exemplu, sau nu, dar totusi iti dai seama daca e genul pe persoana care iti da banii cu o mana si ti cere cu 2winking

| Marmun a răspuns:

Depinde de la ce varsta are bani si prin ce medii traieste