| scully a întrebat:

Acum ceva timp am ascultat in ora de muzica o..melodie clasica, orchestrala pe care am auzit-o recent intr-o reclama. Nu stiu nici la ce era reclama, nici cine a compus-o si poate va dati seama din descriere. Deci din ce tin minte era o vioara, un flaut, harpa, si era o melodie asemanatoare celor din tom si jerry, adica energica, vesela, etc. Lectia respectiva la muzica era despre Johann Sebastian Bach (daca va ajuta cu ceva). Poate imi gasiti reclama sau melodia? Dau funda. big grin

2 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Te-as ajuta cu mare placere, dar nu-mi pot da seama despre ce piesa este vorba pentru ca nu cunosc nici macar reclama.
Poate iti amintesti macar produsul la are se facea reclama.

| CameliaKB a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=rLlnVlFBFdw cred ca asta e :)) si eu am auzit-o la ora de muzica si apare in tom si jerry:)) ne-a zis profa:)))