| CristinaCrissCristina02 a întrebat:

Buna :* Am 16 ani si am 1, 56 si 40 de kg sad dar nu par de 16 ani..par de vreo 13 straight face E normal? Sunt foarte mica de statura si am un corp asa mic. si sunt foarte slaba, am picioarele si mainile atat de subtiri straight face Am prietene, colege care sunt mai mici decat mine la varsta dar par mult mai mariwinking si sunt foarte dezvoltate..Ma chinui sa ma ingras dar nu se pune pe mine crying Vreu sa ma dezvolt sa fiu mai grasa, oasele sa se dezvolte sa am si eu. fund si sani sad Va rog, ajutati-ma :* Dau fundita :*

3 răspunsuri:
| ReadAllAboutMe a răspuns:

Heii şi eu am aceeaşi problemă. Am auzit de la alţii că cel mai bine e să ai -10 kg decât înălţimea.Adică, eu am 1, 48 şi 32 de kg. Normal ar trebui să am 38 de kg.Iar tu ar trebui să ai 46 de kg.Acum depinde şi de înălţime. oricum te sfătuiesc să mănânci şi pe la 10-11 dar nu în exces. Poţi încerca să mănânci foarte des şi puţin.Eu am încercat să mănânc la ora 10-11 dar nu a dat roade, dar eu una voi încerca să mănânc mai des şi mai puţin. Sper că te-am ajutat! puppy dog eyes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stai linistita, o sa te mai dezvolti tu, nu ramai asa.
Pubertatea este timpul cand incepi sa te schimbi, te dezvolti.
Poti practica un sport.
Te pup!

| Dan112 a răspuns:

Salut, stai lin ca o sa te dezvolti tu... peste catva timp o sa te dezvolti si tu chiar mai mult ca ceilaltiwinking