| Millanteria a întrebat:

Am de facut un ziar pentru o activitate, in care sa prezint informatii din scoala sau anumite subiecte interesante. Aveti idei? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| inconscient a răspuns:

Ceva din istoria locului unde te afli, informatii despre scoala, premii, concursuri, interviu cu un elev, prezinta profesorii, interviu cu un profesor, clasa mea, clasa vecina, colaborarea dintre colegi, activitati facute cu clasa sau scoala, subiectele cele mai discutate de elevi, ce am vrea sa schimbam, ce adoram, daca aveti, poti prezenta echipa sportiva a scolii sau grupul vocal astea daca aveti!
Stiu si eu, poate iti mai vine si tie o idee daca nu-ti plac ale mele!

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Compara cu un ziar local

| Elizabethzutzu a răspuns:

Poti sa te interesezi de succesele mari din aceasta scoala si sa scrii despre ele.
Sa faci interviuri de la porfesori.

| Calyste10 a răspuns:

Buna!
Acum este "sezonul" olimpiadelor si cred ca ar fi foarte interesant sa scrii despre elevii care participa la ele. Totodata ai putea face niste prezentari incredibile la filmele pe care tu le-ai vazut(nu copiate de pe internet, ci lasandu-ti '' amprenta"). Poti sa scrii o data pe luna despre un om care a influentat cursul istoriei si cred ca o zi din saptamana ai putea sa o dedici unui copil din scoala(sa-l prezinti intr-o maniera cat mai frumoasa). Sper ca te vei gandi la sfaturile mele!