| mont a întrebat:

Voi ce faceti cand va plictisiti, nu aveti nici cu cine vorbi? Aveti ceva idei/solutii pe perioada verii, cand nu prea e activitate, nici prieteni unii nu avem, care avem mai sunt plecati prin vacante pe la mare/la bunici. Sau lucruri interesante de facut pe internet?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rad pentru cata dreptate am, incerc sa termin golden girls, incerc sa inlocuiesc salata verde cu spanacul, sa cumpar furculite mici, jillian michaels, iaics viata e prea scurta sa nu bei cafea, sa nu te machezi cum vrei si sa nu stai cat de nud vrei, incerc sa invat astrologie pentru ca am cea mai seducatoare zodiehappy

| Miree a răspuns:

Poţi să te apuci de ceva cursuri, gen actorie. Sau te poţi uita la filme, citeşti nişte cărţi şi te cultivi şi tu puţin.

| Răpităînnori a răspuns:

Nu am timp să mă plictisesc.
Călătoreşte în alt oraş sau altă țară.

| ItsAnne a răspuns:

Du-te la un curs. știu că lenea este mare (și o spun din propria experiență lol), însă îți va ocupa mare parte din timp, și vei ajunge, treptat, să iubești activitatea respectivă. eu sunt la înot și la început mi-a fost foarte greu, nici nu aveam prieteni, am intrat la fund de nenumărate ori și mă descurajam singură, dar cu timpul am început să vorbim cu toții și să învățăm cu toții. acum știu să înot și să mă și scufund, mi-am făcut 3-4 prietene și îmi face plăcere să mă duc. deci crede-mă, să faci un curs pe timpul verii este foarte plăcut.
dar, dacă nu te simți chemat de nimic, poți să te apuci să faci sport. (http://www.sfatulmedicului.ro/......izice_1593 )
sau poți să te apuci de unde serial, să te uiți la un film, să te apuci de citit un roman etc.
saaaau dă o tură cu bicicleta/rolele/skate-ul. ieși prin parc cu amicii, d-astea.
Have a nice day!

| sasha96 a răspuns:

Pai ai putea sa faci sport: sa alergi ascultand muzica.
Sau uitate la ceva filme de exemplu:
LoL
The First Time- Date (nu mai tin minte sigur.)
Sau te poti uita pe youtube la filulete haioase. Sper ca ti-am fost de folos! Funda?