| Scarlettt a întrebat:

Am descoperit wirelessu si eu de ceva timp si vreau sa stiu cum pot sa ma conectez sa gasesc vecinii care au internet (stau la bloc ). Am deja facuta o conexiune de o ruda de-a mea si a putut sa se conecteze! Am windows 7 stiu ca langa ceas la bara e un ecran apas pe el jos scrie Wirless Network Coenctions, si imi apare o lista cu vreo 4 nume de internet si niste liniute (cum apare cand ai semnal la telefon, cel mai mult 5 linii cel mai putin 1 linie ) imi apar la fiecare diferit am apasat pe un internet acolo si mi-a spus ceva cu key (parola cred ) am gasit unu care nu prea avea nume de net "spjg" si ala nu avea parola si mi-a spus Windows has conected to wirelss network sau ceva de genul. Dar aparea la ecran ca se tot incarca ceva si netu nu era inca instalat. Vreau sa stiu daca unde m-am conectat eu a fost la un vecin fara parola la net, trebuia sa mai astept sa se incarce? Cele 4 nume de net din lista wirelss sunt de la vecini?

Funda! P.s:Acum stau cu stikul pe net

3 răspunsuri:
| RELIABLE a răspuns:

Ti-asi recomanda sa-ti cumperi o anrena wireles si un cablu de 3-4 metri si sa pui antena in geam atuci o sa ai o arie mai mare de acoperire

| zekzx a răspuns:

Pai,cele 4 nume de net din lista wireless sigur sunt de la vecini si pentru a iti raspunde la cealalta intrebare da-ne mai multe detalii, mai fa odata operatiunea si spune-ne exact ce vezi.

| Scarlettt explică (pentru zekzx):

Dau pe numele veciunului cred(spdj) si la el nu mi mai apare parola dar alteori da! Scrie Windows has conected to wirelss network