| XxXxAlessiaXxX a întrebat:

Am gasit prin casa un fel de card de memorie dar e mai mare si pe el scrie :Kinqston technology Lok Micro Adapter. Ce e si la ce foloseste?

3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Este cititor de carduri de memorie. Bagi cardul in el si dupa il bagi in laptop si asa poti umbla pe card

| ThisSummerIsZu a răspuns:

Nu e card, e adaptor pentru card... adica daca ai un card mai mic si pentru telefon ai slotul pentru card mare folosesti adaptorulbig grin

| ZzOoZzOoleRo a răspuns:

Pai daca te uiti mai bine la el are si un loc mai micut unde trebuie sa bagi cardul tau de memorie adica cel din telefon tau si apoi baga-l in pc, apoi astepti vreo 10-15 secunde dai la open folder two vie fils ceva de gen scrie si iti pagi pe el poze, muzica atc. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.