| eliza a întrebat:

am mozilla filebox se incarca foarte incet dau clik pe mozilla filebox ca sa intru pe net dureaza 2 minute, cateodata mai imi apare si chestia aia " star new session, restore..." iar cateodata abia intru pe un site depilda stardoll. dar intodeauna trebuie sa astept 1-2 minute ca sa intru pe net. ce sa fac? din ce cauza? pa pa!

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Vrei sa spui ca ti se deschide greu mozilla? E posibil sa fie din cauza windows-ului... Sau din cauza PC-ului. Depinde daca ai avut problema asta dintotdeauna sau doar in ultimul timp. Depinde de configuratia calculatorului. In momentul in care ai multe procese deschise e posibil sa ii ia mai mult timp sa deschida... Se intampla cand ai foarte multe programe instalate si multe dintre ele iti ruleaza la start-up. Partea cu "start new sesion/restore" se intampla de obicei in momentul in care inchizi mai "brutal" mozilla. Stiu ca exista optiune la un moment dat sa ii dai sa iti retina pagina/paginile care sunt deschise, sau sa nu le retina... Dar daca tie nu ti-a aparut asta... inseamna ca ai o versiune mai veche de mozilla. Incearca sa iti iei o versiune mai noua a browser-ului si vezi cum iti merge. Si seteaza sa iti saveze paginile pe care le ai deschise sau nu, in functie de preferintele tale. Succes!

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Si eu am probleme de genul asta. Dar cred ca trebuie sa reinstalez windows-ul...Merge greu sistemul, asta poate fi cauzawinking

| raidu2004 a răspuns:

Si eu am avut probleme de genul acesta. La mine era problema cu windows -ul. Dupa ce l-am reinstalat nu am mai avut probleme

| alexa_4912 a răspuns:

Am si eu Mozilla Firefox. Si la mine imi apare asa. Mi se intampla asa cum ai zis tu. Poate este asa cum a zis raidu2004.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa stergi cookies si history din cand in cand si mai cauta pe youtube metode de imbunatatire a vitezei internetului. Scrie cum ai fi "improve internet speed" cuvinte de genul asta si vei afla multe lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa stergi cookies si history din cand in cand.

| DeeA_7228 a răspuns:

Baga`ti opera happy