| RoxiutzaRux a întrebat:

am o poza alb -negru si vreau sa pun culoare pe un anumit obiect. cum pot face ca restul pozei sa ramana alb-negru chiar daca pun putina culoare intr-un loc? cu ce program? mersiiiilove struck

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Cu Photoscape. Deschizi poza -> Filter -> Region (out of focus) -> Grayscale. Fixezi crucea aia portocalie pe obiectul pe care il vrei colorat si mai ajustezi de la Size si Feather.

Tot ce am zis e valabil daca ai o poza colorata (banuiesc ca la asta te-ai referit). Daca am inteles eu gresit si poza ta e alb-negru, trebuie sa o colorezi in Photoshop si la asta nu te pot ajuta.

4 răspunsuri:
| G a răspuns:

Eu pentru editat poze folosesc gimp. big grin
folosind unul din instrumentele de selectie (dreptunghiulara, eliptica, libera, foarfece) selectezi obiectul, apoi te duci sus la culori > colorare si alegi culoarea, luminozitatea si saturatia culorii obiectului respectiv. succes.

| Cretaker a răspuns:

Photoshop lol

| Georgii a răspuns:

Cu Photo Scape!

Il poti downloada de aici:

http://www.brothersoft.com/photoscape-64064.html

Sh cred ca dai la:
Brihgt Color sh apoi Luminance Curve si iti alegi tu km vrei sa fie
;;)
Poate merge :*
Funda? :*

| Ariel_2658 a răspuns:

In Photoshop. Selectezi " Sponge Tool ", selectezi marimea " brush-ului" si dai cu chestia aia pe poza in locurile unde sa fie alb-negru.