| lusiii a întrebat:

as dori ceva statusuri sau citate frumoase. vreau sa fie cat mai originale. sa fie despre fericire, bucurie, veselie. Multumesc!love struck

Răspuns Câştigător
| blue95 a răspuns:

- Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.
- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…
- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
In clipa cand fericirea este de fata le avem pe toate, iar cand se indeparteaza facem totul pentru a o avea langa noi.
Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.
"Am zis ca maine am sa fiu fericit.Dar fericirea nu are trecut sau viitor.Ea are doar prezent.Retraind trecutul si anticipand viitorul nu faci altceva decat sa arunci umbre negre asupra prezentului"
De azi am un sigur scop.sa pun fericirea mea pe primul loc.
Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde!
Fericirea e facuta din iluzii, speranta, incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
Fericirea care duce la împlinirea vietii nu este fericirea superficiala care depinde de circumstante; este acea fericire care izvoraste dintr-un suflet multumit si care rezista chiar si prin cele mai grele împrejurari.

6 răspunsuri:
| tycy a răspuns:

Http://intelepciune.ro/ - cele mai bune, cele mai multe, orice domeniu

| 1Q a răspuns:

STATUSURI
Nu ma supar ca vorbesti atat de mult atata timp cat u nu te superi ca eu nu te ascult

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| ionut_8875 a răspuns:

"Sperantele sunt ca niste baloane colorate, la fiecare vant puternic mai zboara cate un balon."

| ionut_8875 a răspuns:

"Sperantele sunt ca niste baloane colorate, la fiecare vant puternic mai zboara cate un balon"

| edyla a răspuns:

Sunt printre voi dar nu sunt unul dintre voi