| myhaella_2045 a întrebat:

Ce parere aveti de Cheile Bicazului? Stiu ca este ceva extraordinar,dar ma refer la drum, in special pana in Lacul Rosu.Am citit ca sunt niste serpentine foarte periculoase.Cei care ati mers anul acesta,cum vi s-a parut? Eu vin dinspre Piatra Neamt.As vrea sa mergem si aici, dar nu prea sunt sigura de drum.Va rog, daca puteti sa-mi raspundeti repede si mai detaliat.(PS: Cei ce iubesc adrenalina si pericolul sa nu raspunda pentru ca sunt sigura ca v-a placut si pentru voi e un drum usor:p)Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 4 serpetine mai exact, ziduri de protectie, nimic deosebit pentru un sofer cu macar 1 an experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar unde crezi ca te duci draga? Pe soseaua mortii din Bolivia?
sunt niste serpentine serpentinoase si asfaltate, marcate, si te pipi pe el de drum, ca e varza in chei... tarabe, masini parcate aiurea, hoarde de turisti, manele, fum de gratare... mda, cam ca la romani.
Dar du-te o data, sa te linistesti, ca nu te musca nimeni! Nu cad bolovani in cap de sus, decat prin noiembrie.