| alexutza222 a întrebat:

dati-mi si mie niste statusuri cool. funda la cele mai multekiss

Răspuns Câştigător
| Laue a răspuns:

1. Dragostea este un joc în doi pe care îl pot câştiga amândoi.

2.Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!

3. Mi. e` dor` de simplele,` banalitatzi` pe care le faceai`, mi. e dor de simplu` te iubesc,`pe care`mi`l spuneai

4. Vreau sa-ti simt fiecare atingere Vreau sa fiu atat de aproape de tine Vreau sa simti asa Sa simti asa cum sint si eu Aproape de tine Aproape de tine Aproape de tïne

5.Azi m`am indragOostiitt
Nujh c sa-intampllath
Da e advv
nu e baiatuu mew cu ochi capRui
Acesta i are albastrii albastruuii

6.In viata trebuie sa fi sigur pe tine sa nu ai incredere in nimeni ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

7.Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra loR

8.Prietenii sunt ca ciocolata. Nu te mai saturi de ei

9. Daca prietenia noastra ar fi o pralina, nu ar avea data de expirare.

10.Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang

11. Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte

12.Am 15 ani ...Imi sP"Gandesti destul de bine".
Ai Fi socat dAk Ai stIi Ke gandesc deSpRe TnElaughing
devil)devildevildevil
13. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva...

14. Dragostea imatura spune ‘Te iubesc pentru ca am nevoie de tine’... Dragostea matura spune ‘Am nevoie de tine pentru ca te iubesc’
15.Mereu va fi un alt munte Mereu vei dori sa il muti Mereu va fi o lupta dificila... Uneori, trebuie sa pierzi Nu conteaza cat de repede ajungi acolo...

16.Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci

17.Cand soarele iti va lumina ochii cu razele lui intense si vei inhice ochii atunci iti vei da semaa ca PRIETENUL ADEVARAT nu exista...

18.- Am un caracter puterniC imi place sa fiu EU sa nu arat tristetea din sufletul meu!

19. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

20. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.

21. -Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte

22. Plang de durere sunt singura si trista si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

23. Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang nu mai pot te iubesc si te vreau inapoi

24.Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproapE iar eu inca visez.

25.De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ ccuvantul "feicire"

26. Încrederea şi fericirea au fost doar cuvinte mari. iubirea noastră clasică a murit cu lăutari

27.In ochii mei plânşi nimic nu are preţ acum. vreau să ne despărţim şi să ne vedem de drum

28.Nu conteaza cat ma iubesti... atata timp cat te prefaci!

29. Vorbe goale fara efect []
...sa te mai vreau?! []
m`am saturat sa te astept []
de una singura []
o sa ma simt PERFECT![]

30.Mereu ACEEASI... dar niciodata la fel... RAZBUNAREA nu-mi aduce satisfactii insa INDIFERENTA MEA ti-o daruiesc din TOatA INIMA!""

Incearca sa-ntelegi tot ce avem acum
Imagineaza-ti ca-ntr-o zi o sa urmezi un alt drum
N-am sa mai spun ce spun si o sa te doara,
Amintiri frumoase si lucruri petrecute intr-o vara...
Se va sfarsi totul, treaba ta, ai sa vezi!
Nu confunda niciodata realitatea ca-i sa pierzi.
Focul acela viu si rosu se-stinge-n departare,
Mai rau de atat,
Nu realizezi cata suferinta arunci in zare.
Ai impresia ca te-ai plictisit, dar nu realizezi :
Sentimentul de siguranta te face ca sa pierzi!
De multe ori se confunda cu plictiseala,
Dar nu e acelasi lucru, simt c-o sa-mi pierd rabdarea!
Vom uita de vreun drum care ar mai fi,
Despartiti si uitati, nimic nu va mai fi.
Ia o decizie repede, te rog, hai fa ceva!
Te iubesc din suflet, dar nu mai pot rezista asa.
Ai grija ce-ti doresti si unde vrei sa ajungi,
Ai grija cum calci ca ai sa divulgi,
Esti inconjurata de vise, tu, tu nu vezi!
Lasi in urma vant, furtuna, gramezi de zapezi.

Lipsa ta se simte inca-n noptile-nstelate
Cand apari in mintea mea, cu toate ca esti departe
Adorm ceva mai greu, gandindu-ma ca poate
Tot ce spun sunt doar povesti si-ntre, adevarate
E tare greu cu toate ca nu pot inceta sa ma gandesc
La clipa in care ti-ai dezlantuit iubirea
Esti sursa mea de inspiratie cand ma apuc sa scriu
O lacrima pe obraz se scruge-acum, fara sa stiu
C-ai plecat de langa mine,
Certuri au fost prea multe,
Ai sarit in bratele altuia sa te ajute,
Te vad mergand pe strada cu el,
Te tii de mana,
Cand ma vezi privesti in jos,
Tot ce traiesti e o minciuna.
Stiu ca a durut atunci cand ne certam cu zile,
Se pare ca s-a terminat acea poveste de iubire.
Nu uita.
Timpul trece, amintirile raman,
Amandoi visam sa ratacim pe-acest taram.
Imi e dor sa te cuprind din nou,
Sa fii langa mine,
Sa soptesc cat te iubesc, cat de mult tin eu la tine.
Dar se pare ca povestea noastr-a luat sfarsit,
Nu uita ca tot ce-am scris am zis pentru ca :
Te-am iubït.

Dragostea eterna dureaza 3 luni.
Nu te baga in lumea drogurilor...suntem si asa destul de multi
A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca... sa isi dezvolte ambele calitati.
Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
Pestele care lupta impotriva curentului...moare electrocutat.
Nu este important sa castigi...este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
Nu sunt complet inutil... cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai romeneste.
Cel mai important nu este sa stii...mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fiecare minut.
Este bine sa lasi bautura...insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
Banii nu fac fericirea... o cumpara gata facuta.
Inteligenta ma urmareste... dar eu sunt mai rapid.
Fugi de tentatii... dar incet sa te poata ajunge.
Exista o lume mai buna... dar este foarte scumpa.
Daca o pasarica ti-a soptit ceva...atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni... dar de ce sa risti?
Alcoolul omoara incet incet...nu conteaza, nu ma grabesc.
Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi...trage si impinge.
De ce sa bei si sa conduci ...cand poti sa fumezi si si zbori?

Gramezi care le-am gasit in 1 min de cautare pe google, BTW

3 răspunsuri:
| Georgyana98 a răspuns:

- Doar doua lucruri sunt infinite, Universul si prostia omeneasca, dar de Univers nu sunt chiar sigur – Albert Einstein

- M-am nascut sa fac fite … Nu sa le suport pe ale altora …

- Sunt foarte fericit… Nu-mi deranjati fericirea

- Am draci…. caut exorcist.

- Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.

- Mai available ca oricand!

- Invisible… pentru idiotii cu intrebari stupide…

- Daca n-ai avea picioare nu ai purta papuci…atunci de ce porti sutien?

- DND violatorii vor fi impuscati. Supravietuitorii vor fi impuscati iar.

-Hey am ceva ciudat in calculator. Ah, era poza ta.

- Nu sunt anti-social, pur si simplu nu imi placi.

- Nu sunt la comp pentru ca astept sa fii offline.

- Oricine are dreptul sa fie prost, dar si abuza de acest privilegiu.

- La pescuit…Nu deranjati si nu dati BUZZ cã-mi speriati pestii

- Adevarul n-are pret, de-aia n-am de-ales si-ti vand minciuni

- Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.

- Munca

nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

- Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.

- Viata asta e d ***, iar tu esti plin de viata.

- Lui Dumnezeu ii plac nebunii si prostii…. ca daca nu-i placeau nu facea atat de multi!

- Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!

- Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii…Asa ca m-am lasat de citit!

- Planeta e plina. Du-te acasa.

- Poate sunt grasa, dar tu esti urat. Macar eu pot tine dieta.

- Spre deosebire de tine, eu am o viata.

- Stai…incerc sa mi te imaginez cu personalitate.

- Stii rutina… Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.

- Sunt oameni prosti pe lumea asta. Tocmai m-ai ajutat sa realizez asta.

- Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!

- Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.

- Ignoranta ta ma omora…. mai bine ma omor eu inainte sa ma prinda ea……

- Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din inchisoare.

- Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut.

- Azi am avut o zi porno – am fost abuzat de profi, si din fata, si din spate!

- A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

- Cel mai important nu este sa stii … mai important este sa ai telefonul celui care stie.

- Este bine sa lasi bautura … insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

- Am nevoie de tine……. te vreau…. OFFLINE.

- Am voie sa vorbesc doar cu OAMENI.

- Daca as putea fi cineva…. cu siguranta nu as fi tu.viata e un joc de ****... dar macar are grafica buna

Stiu ca sunt prost. dar cand ma uit in jur imi revin.

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad e voi ca sunteti toti la fel.

Acolo unde dragoste nu e…. facem!

Cele mai smechere statusuri de mess:

Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risc?

Si mai multe statusuri smechere:

Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid.

fac baie, a mai trecut 3 luni.

Membru al asociatiei nationale "mieii fiorosi"

join the dark side… we have cookies.

O noua serie de niste super statusuri smechere numai pe acest blog. Daca vreti sa va distrati, cititi statusurile smechere rau de tot de mai jos:

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei: Salvarea, Politia si Pompierii!

Este bine sa lasi bautura...insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

Nu invata niciodata un porc smecher sa cante, pierzi vremea si mai enervezi si porcul.

Vrei sa simti respiratia gura la gura a celui de langa tine? Vrei sa te simti atins si mangaiat de celalalt? Ia autobuzul...(fundita?)

| Revolt666 a răspuns:

Am status cool. gata. fundaaaaa

| Revolt666 a răspuns:

Am status cool . gata . fundaaaaa