| FrumoasaTa a întrebat:

Buna!
Dati-mi va rog link-ul la cel mai vizualizat clip de pe youtube.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| ceaiuldetei a răspuns:

Vrei să crească vizualizările la cea mai infectă "capodoperă" muzicală? Proastă mișcare ți-ai ales.

Probabil de aia e așa lumea. Trist. Ți-aș fi dat piesa, dar eu iubesc muzica.

Câteva explicații, pe care probabil nu le-ai primit:

Cine are foarte mulți bani, își poate permite să promoveze cea mai infectă piesă muzicală.

Unde nu poate (pentru că nu se vrea) ajunge nici măcar muzica de calitate, ajung mizeriile alea, iar ăsta este un mare deserviciu făcut culturii.

Din cauza inconștienței unora care își doresc cu tot dinadinsul să facă bani, din păcate, se face "cultură" de proastă calitate, câtorva generații - care iau de bun tot ceea ce, printr-o politică de marketing hiperagresiv, aș spune chiar viral, li se propune.

Eu zic să nu ne mai mirăm de ce e plină lumea de maneliști sau de puști care poartă blugii cu fundul pâbă la genunchi și chiloții pe afară și fetele care se îmbracă la fel și uită să fie gingașe și feminine, cum de fapt le e natura sau de toți ăia care dau din cap ca asiaticul ăla care are cele mai multe vizualizări pe youtube, în mizeria aia de videoclip.

Aia face greață și e inascultabilă. Ar răni până și urechile unui surd, darămite pe cele ale unui om cu o brumă de cultură muzicală, ca să nu mai zic de ofensa adusă muzicienilor și oamenilor de cultură doc (pentru cei ce nu înțeleg semnificația "doc", a se citi: veritabili).

Sfatul meu ar fi să fiți atenți la ce ascultați, pe ce cărți puneți mâna și la ce vă uitați la televizor, pentru că foarte ușor se creează obișnuință, dacă nu chiar dependență.

Acum, gândiți-vă voi, cum e mai ok să fii: dependent de ceva de bună calitate sau de ceva mediocru sau chiar mai rău de atat?

Deciziile vă aparțin. Eu nu sunt aici să bag în cap cuiva cu forța ideile sau gusturile mele, dar o părere, pot să îmi exprim liber.

| DeeaVonP a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0 - acesta melodie are cele mai multe vizualizari!

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Imi imaginez ca e gangnam style o.O