| mdia13 a întrebat:

Exista o tehnica foto prin care obiectului fotografiei este pus in prim plan iar celalalte lucruri din spatele obiectului sunt in ceata. Cum pot transforma o fotografie asa pe computer?

Mersi. Funda

2 răspunsuri:
| PanaDeIdei a răspuns:

In fotografie, se numeste macro. Pe calculator, trebuie sa setezi "atancimea" fotografiei. sper ca te am ajutat.

| Facebook_4877 a răspuns:

Trebuie sa ai un aparat mai "profi" pentru obiectele la distanta, pentru obiectele de-aproape, la 2-10centimetrii, merge sa faci asta cam cu orice camera care focalizeaza. de obicei functia pe aparat se numeste Macro sau Clouse Up