| cevazacelamineintorace a întrebat:

Imi puteti spune mai pe scurt adica in cateva propozitii Calin-File de poveste? Multumesc Anticipat
Dau si fundita

Răspuns Câştigător
| schlau a răspuns:

In aceasta poezie este vorba de 2 ''indragostiti''. La nunta lor participa insecte si alte cele.La sfarsitul nuntii dintre Calin si fata de imparat mai are loc o nunta: intre un fluture si o floare. Eminescu a preluat simbolul zburatorului. funda?

1 răspuns:
| Quiss a răspuns:

Tema de vacanta?
De ce nu citesti poezia? E super faina, ca o poveste in versuri. :X