| DellyDell a întrebat:

imi puteti spune si mie cum se scot petele ( uneori lipicioase ) de eticheta dupa copertile de caiete?

6 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Poti incerca cu putina acetona pentru unghii sau alcool sanitar, dar cu prudenta la acetona pentru unghii ca-i posibil sa topeasca si arata urat locul! De ce trebuie sa scoti eticheta aceea; cu timpul pica singura - nimic nu dureaza etern; nici chiar viata pe care o adoram! Cu eticheta aceea fii creativa; decoreaz-o cu ceva ce-ti bucura ziua sau viata! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se curata cu partea abraziva a buretelui de bucatarie si cu Axion pasta sau Cif cream.
(asta: https://metro.scene7.com/......1001001_01 )

(asta: http://i01.i.aliimg.com/photo/v1/115159271/CIF_CLEANING_MILK.jpg )

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Eu am incercat cu apa calda si putin sapun lichid. Eu am auzit ceva si de alcool sanitar...

| SpecialOana06 a răspuns:

Poti pune pe un disc demachiant putina apa sau spirt, dupa aceea poti da cu rigla pe eticheta. Sper sa te ajute.

| Tristam a răspuns:

Merge cu apa calda si sapun big grin Am incercat eu.
Mult noroc

| dodolino1 a răspuns:

Incearca cu acetona.