| alexia222 a întrebat:

Imi puteti sugera niste romane de dragoste(dar nu la intamplare unele pe care le cunoastetisi si le-ati citit)Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Măduuțaa a răspuns:

Mandrie si Prejudecata,Anaa Karenina,Dragoste La Prima Vedere,Jane Eyre,Invitatie La Vals,Adevarata dragoste, La rascruce de vanturi, Notre-Dame de Paris, Pe aripile vantului, Nunta in cer...Eu le-am citit pe toate pentru ca sunt innebunita dupa romanele de dragoste.Mai ales Anna Karenina care este divina!

| MariaRawr a răspuns:

PAi depinde cati ani ai... Uite cateva exemple. le alegi dupa varsta:
1. Ciresarii
2. La medeleni
3. Toate panzele sus
4. Legendele Olimpului
5. Jocurile foamei
6. Dragoste de viata(Jack London)
7. Oliver Twist
8. Aventurile lui Huckleberry Finn
9. Singur pe lume
10. Coliba Unchiului Tom
Ele sunt foarte interesante. Sper sa iti placa si sa te captiveze cum m-au captivat si pe mine. Ceau:* Funda?

| MariaRawr a răspuns:

Scuze... nu am vazut partea cu " de dragoste"Imi cer mii de scuze Sper totusi ca ti-am dat cateva idei... scuzee!