| Farazahar20 a întrebat:

Buna,mi-am facut curaj sa scriu asta stiind ca voi fi luat la misto.In fine tot incepe cam asa, sunt un tip mai linistit si greu ma enervez. Unica problema a mea este ca cocalarii in general se iau de mine sa ma critica pentru felul cum ma imbrac si cum imi port eu parul etc...Azi in timp ce ma jucam cu prietenii mei vine un cocalar. si ne i-a la misto l-am rugat frumos sa ne lese in pace, dar el tot continua.Am un prieten ff bun, iar eu ii iau mereu apararea suntem de aceeasi varsta, el este mai slab, iar eu sunt mai plinut nu pot spune nici gras potrivit am 61kg 1, 60+ Deci cocalaruu se luase de el, el cresundusa cel mai jmek dintre toti incepea sa-ma impinga etc. Si s-a luat de prietenul meu a inceput sa il bata iar eu nu am ezitat si am sarit in ajutorul lui.happyL-am batut pe acel baiat pentru ca m-a enervat ff rau...adik i-am dat 2 pumni si nu stiu cum s-a impiedicat si a cazut laughing)rolling on the floor). Infine problema este ca toti ma vad innocent, adevarat este si asta, nu imi place violenta sau ceva de genul dar trebuie sa stii cum sa te aperi happy imi pare ff rau pentru ce s-a intamplat.Si cum pot scapa de teama de a bate pe cineva cand vrea sa imi faca rau, adica tremur tot. si nu am curaj.Multumesc frumos pentru intelegere tonguetongue P.S frate traim in Romania deci palaria jos. straight face... laughing)

Răspuns Câştigător
| valentinemernic a răspuns:

Ai procedat bine,din punctul meu de vedere.
Ai inceput sa vezi cum sta treaba si ca se aplica legea junglei,in diferite feluri.
Iti este frica, e normal.(E ca si cum ai invata sa mergi pe bicicleta, tremuri tot de frica sa nu cazi.)
Spre deosebire de tine, eu sunt o fire care ma enervez foarte repede dar tin in mine(pana la un moment dat).In fine, e o vorba:,, Decat sa planga mama mai bine sa planga ma-sa".

1 răspuns:
| DimLight a răspuns:

E normal sa iti fie frica, doar oamenii care nu au nimic de pierdut nu au frica si din pacate exista si specimene din astea
o metoda de a-ti ameliora teama e sa fii mai sigur pe tine, sa stii ca poti face fata situatiei si cand cineva se ia in astfel de situatii sa incerci sa tratezi cu un fel de umor. astfel poti detensiona situatia poate chiar evita o incaierare