| Turquoiise a întrebat:

Cum pot sa fac cover-uri la melodii pentru youtube? Cum se fac videoclip-urile la melodii? Stiu ca trebuie sa ma inregistrez cantand, apoi sa fac videoclipul in care fac " lyp-syncing, apoi le combin intr-un program de editat. Eu nu inteleg cum fac videoclip-ul daca vreau sa filmez mai multe scene? Gen sa ma filmez in diferite locuri, imbracata altfel? De unde stiu eu cand sa mimez din buze versul respectiv, astfel incat atunci cand editez, videoclipul sa se potriveasca cu inregistrarea?

1 răspuns:
| blitzenn21 a răspuns:

Filmezi videoclipul integral in diverse locatii si iti pui melodia care ai inregistrat-o, faci lip-sync-ul... si restul faci din editarea ulterioara.

Întrebări recente