| sanyi a întrebat:

Bună seara. Dacă roamingul este activat pe telefon(orange), ce am de făcut când trec granita, ca să pot apela pe cineva in Romania? Multumesc.

6 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Nimic.Doar apelezi.

| rosto a răspuns:

Absolut nimic, daca ai setat din telefon cautare automata retea (sau ceva de genul asta - iar daca nu ai umblat prin telefon il ai) poti sa suni direct ca si cand ai fi in RO.

| rosto a răspuns:

Eu am sunat fara prefix si a mers. Am luat pur si simplu numarul din agenda si l-am format normal, ca atunci cand sunt in RO.

| ChRoM a răspuns:

Nimic suni normal

| Anna_3775 a răspuns:

Pai trebuie sa te asiguri ca este activat si cand vrei sa apelezi trebuie sa bagi prefixul (+4)07..., sper ca te-am ajutatbig grin!

Răspuns utilizator avertizat