| Georgy78 a întrebat:

In Cheia, Prahova se mai poate campa cu cortul? Am auzit ca s-ar fi pus restrictii pe zona unde se campa de obicei. Mai exact pe partea dreapta cand vii dinspre Ploiesti. Doresc un raspuns cat mai sigur. Multumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei ceva la sigur, valea cerbului, bușteni!

| Georgy78 explică (pentru sierra1):

Primul articol legat de Valea Cerbului gasit pe google este urmatorul: Rulotele din Valea Cerbului-Buşteni devin istorie. Autorităţile locale interzic camparea..articolul fiind publicat la 1 martie 2020

| sierra1 a răspuns (pentru Georgy78):

Nașpa, acolo voiam să mergem

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Totuși:

"Autoritățile vor un turism civilizat pe Valea Cerbului și nu exlud în viitor amenajarea unui camping cu apă curentă "

ulterior artticolului citat de tine

https://stirileprotv.ro/......rzise.html

| Georgy78 explică (pentru sierra1):

Pana cand vor pune aceasta teorie in aplicare, mai avem de asteptat?

| sierra1 a răspuns (pentru Georgy78):

Nuș de ce dar cred (cu tărie) că in iulie e plin de corturi