| UIV27 a întrebat:

stie cineva daca mingile de ping-Pong sunt din același material ca si capacelele alea de la Kinder in care este surpriza? Daca nu.pot fi folosite capacelele alea la o fumigena?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mingiile de pingpong sunt facute din celuloid, adica tot un fel de plastic, dar avand alte proprietati decat plasticul obisnuit folosit, de exemplu, la ouale Kinder. Asa ca nu, din ouale Kinder nu poti imputi atmosfera.

| sNex96 a răspuns:

Salut.
Nu, nu sunt din acelasi material. Si o minge de ping pong nu e asa de scumpa. Gasesti usor una.
Noroc.