| G a întrebat:

happy Am nevoie de idei de carti mai usurele, nu foarte lungi, de preferat cu/despre copii/adolescenti, frumoase, nu prea filozofale, de citit in vacanta pe ultima suta de metri "ca sa nu zici la scoala ca n-ai citit chiar nimic vara asta". laughing Inafara de amintiri din copilarie, cismigiu & comp, la medeleni si elevul dima dintr-a saptea.

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sincer îţi recomand să citeşti Harry Potter. Măcar prima sau primele două cărţi. După ai să le citeşti şi pe celelalte din curiozitate. E fascinant şi nu ai să vezi cititul ca pe o povară! Baftă!

| CRISTINA_5101 a răspuns:

Ingerul lui Saffy si Matilda sunt dragute.