| AndreeaNustiu a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare:la ce ne ajuta facebook-ul?
Eu aveam 2 conturi si unu dintre ele mi s-a sters blocat, habar n-am ce a patit, si intram in fiecare zi, nu exista zi in care sa nu stau 3-4 ore pe net/facebook.
Eram practic obsedata, de like-uri(dar pentru asta u puneam poze deochiate), de commuri, sa imi crsc paginile, sa am mai multi prieteni pe facebook.
Aveam pe acel cont 5 pagini si era practic obsedata sa screasca like-uri.
Cand s-a sters,m-am gandit ca:la ce e bun faceboo-ul, la ce te ajuta? La ce te ajuta in viata daca ai n like-uri la paginsa sau poza ce primesti? Nimic.
Facebook-ul care mi s-a sters pe acela umblam cel mai mult, dar acum ca nu il mai am decat celalalt cont nu prea intru, nu stau ore in shir, stau doar 1 ora si ceva.
Acum cativa ani copii erau pri parcuri,pe afara, se jucau, nu stateau toata ziua pe net.
Intrebarea mea ar fi: Cu ce ne ajuta facebook-ul?

Dau funda celui mai bun raspuns!

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Ne ajuta sa ai ajutam pe altii sa faca bani de pe urma noastra!

| Roxxxxi a răspuns:

Multa lume e obsedata de viata altora sa vada ce e nou, dar multi dintre noi nu stam ore in sir pentru asa ceva doar stam ca sa vorbim cu persoanele apropiate nou.Este un site de socializare pentru care multa lume sta doar pentru like-uri.Parerea mea este ca deja toata lumea are facebook doar din plictiseala si pentru a-si bate joc de alte persoane. Pentru multi utilizatori, Facebook-ul a devenit o dependenta. Facebook-ul ne face invidiosi, Facebook-ul omoara relatiile, Facebook-ul ne face mai grasi si mai saraci.Acest site ar trebui folosit doar cand este nevoie.

| patriiiii89 a răspuns:

Pai pe mine fb ma ajuta sa vad ce au mai postat prietenii si sa vad informatii noi, dar si sa ma amuze putin.

| MrFilip a răspuns:

Pai ..pe facebook poti vorbi cu prieteni care nu ai ai langa tine, care sunt la distanta, iar despre like-uri. habar nu am laughing sa fii mai cunoscut, eu stiu.

| zuzuuzozole a răspuns:

Facebook-ul ne ajuta sa fim mai populari si sa ne cunoastem chiar daca nu ne-am vazut fata in fata`