| Laura1074 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare.Am cont pe webkinz si am fost invitata la multe petreceri dar nu stiu cum sa merg la ele. Mi s-a spus ca trebuie sa am acces la KinzChat Plus ca sa pot merge la o petrecere dar nu cred asta.Va rog sa mi spuneti cum pot sa merg la o petrecere pe webkinz.

3 răspunsuri:
| AnaAmalia31 a răspuns:

Nu este adevarat ca trebuie sa ai acces la KinzChat Plus!
Cand primesti o invitatie de la un prieten din mobilul tau, iti arata ora la care aceasta va fi, ziua si zona. ( zona este culoarea telefonului ). Daca poti veni la petrecere, apesi pe butonul accept, iar prietenul din lista ta va fi informat ca ai putea veni la petrecere.
In momentul in care s-a facut ziua si ora petrecerii, tu trebuie sa-ti reglezi telefonul pe culoarea ceruta de gazda. Intr-un colt, ori in stanga ori in dreapta sus ( nu mai stiu sigur ) iti va aparea "Mergi la petrecere". Dai click acolo, lasi sa se incarce si vei merge le petrecerea celui care te-a invitat.

Daca tu ai zis ca poti veni la petrecere si nu ai putu nu se intampla nimic!
La petrecere sunt invitati maximi 8, faceti 3 activitati din care puteti castiga, iar la sfarsit ( cam dupa 30 min. ) primiti niste cadouri!

Sper ca te-am ajutata!winking

| biwltyad a răspuns:

Trebuie sa ai acces la KinnzChat Plus numai la unele petreceri date membri lux care au vrut sa dea pentrecere Kc plus, in rest e cum zice mai jos.Si eu metg azi la o petrecere!

| HomeAlone1234 a răspuns:

Prietenii care te-au invitat iti vor spune culoarea telefonului lor si atunci o vei pune si tu la fel si inainte de petrecere te invita pe la el si trebuie sa accepti.