| iPatriQ a întrebat:

Buna TPU, am un proiect in care trebuie sa fac o macheta a unui castel medieval.Stie cineva din ce materiale sa o fac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

După Q-ul ăla din nume, băinuim că ai resurse. Așa că printează-l 3D și rupi gura târgului!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Carton,lemn,polistiren...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai usor polistiren.

| Alverto a răspuns:

De ce e rău la școală. ei bine de asta. la "ed tehnologică" te pune sa faci nu știu ce proiecte din carton in loc sa înveți ed financiară înveți cum sa lipești doi pereți din carton.

Răspuns alternativ: carton

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cat de mare vrei sa fie macheta, ce materiale si cati bani ai la dispozitie etc. etc.
Practic, din foarte multe materiale se pot face machete, doar trebuie sa fii putin inventiv (inclusiv din materialele din jurul casei):
- nisip
- ghips
- piatra nisip si ciment
- plastelina
- lut
- poliester
- lemn
- faina + alte ingrediente de paine /prajitura etc.
- hartie /carton
- plastic
- gheata
- etc.