| skyper10 a întrebat:

Buna TPU... As vrea sa pun un bilet la Bet Cafe Arena si nu prea stiu ce inseamna codurile ( de exemplu handicam, 2x, 1x, tg etc) Mi le poate explica cineva?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Urmatoarele tipuri de pariuri la fotbal sunt valabile pentru timpul regulamentar de joc de 90 de minute,

incluzand si minutele de prelungire acordate de oficiali pentru intreruperile normale din timpul jocului.

Rezultat final este tipul de pariu prin care se indica pronosticul de la finalul meciului, cu cele sase optiuni

de pariere:

· 1 victoria echipei gazda

· X egalitate

· 2 victoria echipei oaspete

· 1X victoria echipei gazda sau egal

· 12 victoria echipei gazda sau victoria echipei oaspete

· X2 victoria echipei oaspete sau egal

Prima repriza se refera strict la rezultatul meciului dupa finalul primei reprize (45 minute) si are ca

optiuni de pariere:

· 1 echipa gazda conduce la pauza

· X egalitate la pauza

· 2 echipa oaspete conduce la pauza

· 1X conduce prima echipa fie este egalitate la pauza

· X 2 conduce cea de-a doua echipa sau este egalitate la pauza

· 12 conduce una dintre cele doua echipe la pauza

A doua repriza se refera strict la rezultatul meciului in cea de-a doua repriza de joc (45’ – 90’ minute), se

considera ca cea de-a doua repriza incepe de la 0-0 si are ca optiuni de pariere:

· 1 echipa gazda conduce in a doua repiza

· X in repriza a doua este egalitate

· 2 echipa oaspete conduce in a doua repriza

· 1X in repriza secunda fie castiga gazdele fie este egalitate

· X2 in repriza secunda fie este egalitate fie castiga echipa oaspete

· 12 in repriza secunda castiga una dintre cele doua echipe

HANDICAP ± este acel tip de pariu in care echipa gazda porneste fie cu un avantaj fie cu un dezavantaj de un

anumit numar de goluri (numarul de goluri este precizat pentru fiecare meci in parte). Din/ la numarul de goluri

inscrise, daca semnul este "-" se scade numarul de goluri primei echipe, iar daca este fara semn se subîntelege "+" si se

aduna primei echipe.

· H 1 castiga echipa gazda dupa ce se scade/ adauga numarul de goluri scris in paranteza primei echipe

· H 2 castiga echipa oaspete dupa ce se scade/ adauga numarul de goluri scris in paranteza echipei gazda

· H X dupa ce se scade/ adauga numarul de goluri scris in paranteza primei echipe rezultatul este egal

WINNER (W) este un pariu special in care se pariaza pe victoria unuia dintre competitori, iar in cazul in care

evenimentul se incheie la egalitate, pariul primeste cota 1.

· W 1 castiga echipa gazda, iar in caz de egalitate se atribuie cota 1.

· W 2 castiga echipa oaspete, iar in caz de egalitate se atribuie cota 1.

WINNER LA PAUZA (Wp) este un pariu special in care se pariaza pe victoria in prima repriza a uneia dintre

echipe, iar in cazul in care la pauza este egalitate, pariul primeste cota 1.

· Wp 1 la pauza castiga echipa gazda, iar in caz de egalitate se atribuie cota 1.

· Wp 2 la pauza castiga echipa oaspete, in caz de egalitate se atribuie cota 1.

PAUZA - FINAL (P/F) este tipul de pariu pentru care trebuie indicat rezultatul atat la pauza cat si la finalul meciului.

Optiuni de pariere: 1-1, 1-X, 1-2, X-1, X-X, X-2, 2-1, 2-X, 2-2

Exemplu: Daca pariem 1-X inseamna ca la pauza conduc gazdele, iar final meciului se termina la egalitate.

PAUZA SAU FINAL (PsF) este tipul de pariu pentru care trebuie indicat corect cel putin unul dintre rezultatele la pauza sau la finalul meciului.

· PsF 1 la pauza si/ sau la final de meci conduce/ casiga echipa gazda

· PsF X la pauza si/ sau la final de meci este egalitate

· PsF 2 la pauza si/ sau la final de meci conduce/ castiga echipa oaspete

Multicombo GSBBET (Q) este un pariu in care trebuiesc indicate corect mai multe evenimente care se petrec in meci Ex.:

· 1&3+ echipa gazda castiga meciul si se marcheaza cel putin 3 goluri in meci

· 2&3+ echipa oaspete castiga meciul si se marcheaza cel putin 3 goluri in meci

· 1&2-3 echipa gazda castiga meciul si se inscriu 2 sau 3 goluri in meci

· 2&2-3 echipa oaspete castiga meciul si se inscriu 2 sau 3 goluri in meci

· 1&4+ echipa gazda castiga meciul si se marcheaza cel putin 4 goluri in meci

· 2&4+ echipa oaspete castiga meciul si se marcheaza cel putin 4 goluri in meci

· 1/1&3+ echipa gazda conduce la pauza, castiga meciul si se inscriu cel putin 3 goluri

· 2/2&3+ echipa oaspete conduce la pauza, castiga meciul si se inscriu cel putin 3 goluri

· 1&GG echipa gazda castiga meciul si ambele echipe inscriu in meci

· 2&GG echipa oaspete castiga meciul si ambele echipe inscriu in meci

Primul gol (PG) – trebuie indicata echipa care inscrie primul gol din meci.

· PG 1 echipa gazda inscrie primul gol din meci

· PG 2 echipa oaspete inscrie primul gol din meci

Da gol nu da gol in meci – trebuie precizata/e echipa/echipele care inscrie/inscriu sau nu inscrie/ inscriu in meci.

Optiuni de pariere:

· GM echipa gazda inscrie minim 1 gol

· OM echipa oaspete inscrie minim 1 gol

· GN echipa gazda nu inscrie niciun gol

· ON echipa oaspete nu inscrie niciun gol

· GMON echipa gazda castiga meciul fara sa primeasca gol

· GNOM echipa oaspete castiga meciul fara sa primeasca gol

· GG fiecare echipa inscrie cel putin 1 gol in meci

· NG nicio echipa sau una dintre ele nu marcheaza

Total goluri prima repriza se refera la numarul de goluri marcat strict in prima repriza. Optiunile de pariere indica limita inferioara sau intervalul de goluri ce poate fi inscris in prima repriza: 0-1, 2-3, 1+, 2+, 3+, 4+.

Total goluri repriza secunda se refera la numarul de goluri marcat strict in cea de-a doua repriza. Avem aceleasi optiuni de pariere prezente la tipul de pariu anterior: 0-1, 2-3, 1+, 2+, 3+, 4+.

Mai Multe Goluri (MG) se refera la compararea numarului de goluri insrise in cele doua reprize de joc. Optiuni de pariere:

· I>II in prima repriza se marcheaza mai multe goluri decat in cea de-a doua repriza

· I=II in ambele repriza se marcheaza acelasi numar de goluri

· I

1 răspuns:
| bazgau a răspuns:

1x=bate echipa gazda sau face egal, 2x bate echipa oaspete sau face egal, tg 3+=trebuie sa se dea cel putin 3 goluri in acel meci, handicapul= echipa nefavorita pleaca cu 1-0 din start, dar pe site iti explica toate aceste lucruri.Imi pare bine ca te am ajutat, Numai bine!