| sloan30bianca a întrebat:

As vrea sa scriu o poezie, dar nu stiu despre ce
Fundaa pentru cel mai interesant raspuns

4 răspunsuri:
| Maddalinapunct a răspuns:

O iubire imposibilasadhappy

| YoYoLicious a răspuns:

Iti dau o idee cum sa scrii mai usor poezii. In primul rand te gandesti la o tema mare a poeziei, sa zicem iubirea, apoi cauti cuvinte din campul lexical al iubirii, gen iubire, dorinta, mangaiere, sarut fierbinte, atingere fina, soapte si le incorporezi in poezie. Exemplu:
Cand ma atingi, ma topesc de dorinta
In bratele tale ma sting, ma lasi fara vointa,
Oh, al tau sarut fierbinte
Cum in soapte ma cuprinde
Tresar, respir mai greu, simt ca lesin
Iubirea ta, iubire de venin.

| cosmin_1969 a răspuns:

Eu as spune ca despre dragoste ar fi fain... eu le adorlove struck daca scrii trm si mie pe mess pls;; cosminscurtu;; e id meu kissmsm

| Starwars a răspuns:

Cauta adanc in tine,si gandeste-te ce simti in momentul acela. Trage aer in piept,inchide ochii,si scrii exact ce vezi, prin cuvintele tale.Cum te simti in momentul acesta? Scrie pe hartie.Eu as putea sa iti dau exemple,dar nu stiu daca te-ar ajuta.
Sincer, eu as scrie despre lumea reala, despre cum vad eu viata si despre singuratate. Succes.winking