| Byby_Mycutza_1995 a întrebat:

Care imi va zice cat mai multe farse pentru 1 aprilie dar foarte amuzante funda va rog cat mai multe raspounsuri.

Răspuns Câştigător
| Konan13 a răspuns:

1- Pune in pasta de dinti usturoi taiat marunt.
2- Farsa pentru patronul unui magazin! Lipiti un afis pe usa unui magazin in care sa precizati: reduceri de 70% pentru primii 200 clienti in ziua respectiva (se lipeste noaptea si magazinul sa aiba program dupa ora 8 sau chiar 9, sa fie timp sa faca lumea coada)
3- Inlocuieste crema de corp a victimei cu maioneza sau ulei
4- Pentru fete: cumparati o pereche de chiloti de dama si ascundeti-o in masina lui, buzunarul lui de la haina – undeva unde puteti sa o gasiti mai tarziu si sa-i faceti scandal.
5- Lipeste cu un scoch incolor capacul si colacul de la wc (asta daca ai boala pe femei sau cacaciosi ). O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!
6- In timp ce doarme cineva pune intr-o farfurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!
7- Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.
8- Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.
9- O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!
10- Mai poti pune ulei pe gresie.
11- Sa schimbi iala la usa.
12- Ai nevoie de o farfurie, unt, sare si multe servetele. Spune-i victimei tale cat mai serios ca ai vazut pe Discovery cum untul degaja caldura daca pui sare deasupra. Pune unt in farfurie si sare peste el. Tine apoi mana deasupra si prefa-te ca simti caldura. Apoi intreaba-l si pe el daca o simte. Iar cand are mana deasupra farfuriei - pleosc! Preseaza-i repede mana cu a ta ca sa striveasca untul.
13- Cum sa razi de un taximetrist? Fa semne disperate dupa un taxi. Dupa ce acesta va opri, deschide usa, pune piciorul drept cu siretul descheiat pe pragul masinii si incheie-te la siret. Dupa care te ridici si ii spui un "Mersi frate!" iar apoi inchizi usa. Recomand ca mai apoi, pentru a evita furia taximetristului, sa fugi cat te tin picioarele.
14- Special pentru fete: Spune-i prietenului tau ca esti gravida. Incearca sa fii cat mai serioasa pana la un anumit punct care iti convine.
15- Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!
16- Cumpara 3 animalute de plus, bineinteles, sa fie cat mai mici si numeroteaza-le cu numerele 1, 2 si 4. Ascundeti-le in camera prietenului/prietenei caruia vreti sa ii faceti farsa. Probabil va dati seama ca odata ce a gasit cele trei animalute, il va cauta innebunit/innebunita pe cel cu numarul 3, care de fapt nu exista.
17- Poti sa schimbi zaharul cu sarea.
18- schimbati cartela din telefonul prietenei/prietenului.
19- Umpleti cateva baloane cu nu gaz urat mirositor (exista si spraiuri cu miros de basina) si lasati-le libere pe holul scolii.
20- O punga de chipsuri iuti, o lingura de boia iute aruncata in punga si amestecata bine si o lingura de piper negru fin macinat. Lasati punga unui grup de colegi cu textul: "ma duc la toaleta, tine’ti si mie asta, puteti sa va serviti" …
21- Lipiti 50 de RON (trageti la imprimanta color o bancnota pe o parte) sub catedra, sub un birou, sub o masa in bar. ( lipita mai sucit, sa para "pierduta"!)
22- Puneti niste matanii la usa vecinilor: doua felii de paine cu un ou spart manjit/spoit si o lumnare aprinsa si apoi stinsa (sa para ca a ars).
23- Mergi la seful de job si spune-i ca demisionezi.
24- Iei un obiect/ceva de valoare al unui coleg/a, prieten/a si lasi o hartiuta acolo pe care scrie de ex,, cauta sub calculator'' sub calculator pune alta hartiuta,, mergi la baie si uita-te in dulap'' si acolo alta hartiuta si tot asa pana la n hartiute.
25- Scoateti bateriile la telecomenzi.
26- Suna la usa apartamentului, apoi intra in casa fara a da de banuit ca tu ai sunat! Cine va raspunde la usa, va fi pacalitul tau.
27- Lipeste o insecta pe biroul unei colege mai fricoase! Va fi foarte amuzanta reactia ei.
28- In timp ce doarme cineva, pune-ti ketcup pe mana ca si cum te-ai taiat, du-te in fata lui si striga tare dupa ajutor! va fi o pacaleala pe care nu o veti uita usor.
29- Infasoara cu hartie igienica masina unui coleg de serviciu sau unui bun prieten care are simtul umorului, apoi anunta-l ca cineva i-a lovit masina! Este o farsa care-l va speria, dar va fi de neuitat.
30- Varsati detergent in vasul de apa al WC-ului si asteptati sa traga cineva apa.
31- Furiseaza-te seara in camera parintilor sau a fratilor si fixeaza alarma ceasului cat mai devreme.
32- Pune un sticker pe masina victimei pe care sa scrie: "scuze ca ti-am lovit masina. Suna-ma la nr de telefon sa discutam despre paguba" (vor suna, dar intai vor cauta disperati lovitura)
33- Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!
34- Testul de sarcina fals pozitiv. Da, este vorba de un test care a iesit negativ (sau poate ca tu vei avea parte de o surpriza aici) si pe care tu, cu un marker de culoare roz sau albastra, îl vei transforma într-unul pozitiv, trasând o alta linie, lânga linia deja existenta. Simplu si eficient! Mai apoi, iesi din baie cu o fata inexpresiva si flutura-i testul prin fata ochilor asteptând reactia lui. E ocazia perfecta sa-i testezi dur intentiile în relatia cu tine, spunându-i mai apoi ca a fost totul doar o farsa. Nu uita sa-i critici simtul umorului, daca nu gusta gluma...
35- Pune cumva mana pe telefonul victimei si schimba-i setarile, astfel incat limba meniului sa fie una pe care nu o cunoaste.
36- Lipeste pe masina sefului un sticker cu "blonda la volan".
37- Inlocuieste sapunul lichid cu albus de ou sau miere sau ulei.
38- Pune-ti pe mess status de i’m naked, view mai webcam. Vezi cine ia teapa.
39- Un email cu mesaje de genu: am gasit niste poze cu tine etc… gasiti voi ceva compromitator.
40- sunati-va administratorul sau firma de la care aveti internet si spuneti-le ca nu va mai merge netul. Va va intreba ce ip aveti, iar voi puteti sa-i spuneti: 01. 04. 2012
41- Ia-ti cativa prieteni, vreo 6, si mergeti la cofetarie; cereti o prajitura si lingurite pentru toti; apoi sa-i spuneti vanzatorului ca nu va permiteti mai multe; figura lui va fi de neuitat.
42- Fa-ti un id de mess cu numele unei fete; apoi intra sa vorbesti cu un cunoscut de-al tipei si spune-i chestii intime; merge intotdeauna.
43- Luati o foaie si scrieti pe ambele parti: "Citeste pe verso"
44- Spune-i unui tip ca i-ai scris o poezie in care explici tot ce simti pentru el. Si cand el o va deschide...acolo va scrie : TEAPA! PACALEALA DE 1 APRILIE!
45- Ungele cu ulei toate clantele din scoala.
46- Unei colege lipesti pe spate un biletel pe care este scris: daca iti zambesc poti sa ma cipesti de fund.
47- Pune-ti o colega sa iti suna prietena si sa se dea drept actuala prietena.
48- Daca nu aveti chef de ore de matematica scrieti pe tabla „Azi 1 Aprilie colectivul clasei... participa la o sesiune de comunicari stiintifice". Si plecati cu totii de la ora.
49- Sa-i spui prietenei tale ca a aparut pe pitipoance.ro laughing
50- Pentru final un banc: Bula face o gluma de 1 aprilie: - Mama, vezi ca tata s-a spînzurat în garaj! Fuge ma-sa în garaj, nimic…
Apare si Bula:
-Ha, ha, ha! Pacaleala de 1 aprilie: s-a spînzurat în pod!