| Lynna a întrebat:

Ce as putea sa scriu intr-o felicitare pentru doamna diriginta. Eu si 2 colege am fost azi sa-i cumparam cadou din partea clasei si eu trebuie sa scriu feliciterea. As vrea sa scriu ceva mai special. Niste idei? Apropo sunt in clasa a 8 a deci e ultimul an cu ea. Funda +vot.

1 răspuns:
| ERIS a răspuns:

Poate o poezie ar fi mai potrivit! sunt clasa a 5-a dar am diriginte si imi place sa compun poezii! uite ce am compus: Peste ani si ani
Cand valurile vietii
Va vor cuprinde in timp
Din anii tineretii

Ve-ti trece peste toate
Cum a-ti trecut cu noi
Plin de incercari e drumul
De jertfa si nevoi

A-ti fost o diriginta
Cum nu mai sunt in toate
Va vom iubi de-a pururi
Iubita pana la moarte

Ci dincolo de toate
Sa stiti ca a -ti ramas
Persoana aceea care
Ne salva din impas

Ramaneti in dorinta
Aceea de a iubi
Sa nu uitati vreodata
Ca noi v-am fost copii

da-i tu un titlu care vrei! te las sa alegi! sper sa-ti fie de folos! happy