| loooole a întrebat:

TPU! Ce idei ati avea pentru un bal de caritate pe tema Craciunului? Imi trebuie o sceneta, ar fi fain daca ar fi cat de cat ceva contemporan, dar cu Mos Craciun, spiridusi si chestii de genul (dar nu neaparat). Sunt deschis la orice fel de sugestie.

1 răspuns:
| Meheツ a răspuns:

Ca sa fie de caritate trebuie sa fie atragator sa vina lumea si tie sa iti vina banutii, evident.

Pe tema craciunului, alea cu mos craciun sunt expirate de pe vremea comunistilor.
incearca ceva nou. De ce msoul sa fie mereu personajul pozitiv? poti pune in scena un thriller sau drama in care de fapt sa arati cat de rai sunt oamenii care nu ii ajuta pe sarmani ( ca ma gandesc ca pentru ei e caritatea, doar nu pentru Biserici, lol) si poti pune ceva de genu, mosu sa fie unu rau unu bun, ala rau sa intre peste mosu cel adevarat, sa ii fure identitatea si sa mearga sa sparga o banca sa impuste pe nevasta-sa sa se vada cu un ren mai indeaproape, si lumea sa creada ca ala bun a facut toate astea, sa vina la el pac pac, mascatii, procurorii, sa apara si basescu sa zica ca mosu e din partidul lui si sa il scape de parnaie, si adtfel sa descopere ca mai e unul si ala rau sa reuseasca sa fuga sa omoare familia mosului cel bun si dupa sa se sinucida smug asta da poveste de craciun! si funny si de actualitate si poveste cat de cat credibila... sau ma rog, mai credibila ca renii care zboara si sacu de jucarii care ajunge la 1, 4 miliarde de copii cati sunt pe lumea asta... sau de ce nu, asta e credibil! ING a scos noua finantare unde castigi si un sac "incomensurabil" si fara fund de jucarii. Spor cu sceneta!