| GanduriDeCafea a întrebat:

Ce jocuri de societate distractive si interesante ati jucat? Ceva recomandari din experienta persoanala? Eu unul am jucat Monopoly, Saboteur, Scotland Yard ( cel mai captivant), Uno si altele asemanatoare.

4 răspunsuri:
| USwinter a răspuns:

Ligreto e un joc foarte bun care te tine cu mintea treaza!

| m3m3sje a răspuns:

Poti sa iti cumperi Activity
Jocul se joaca in perechi si ai 3 tipuri de carti numerotate 3 4 respectiv 5 fiecare cu cate o sarcina (de ex daca esti pe numarul 3 si tragi o carte sa spunem cea mai mare 5 dupa trebuie sa descrii partenerului tau ceea ce este scris acolo prin vorbe/mimica/desen cronimetrat cu o clepsidra, daca el isi da seama avansezi 5 casute. Castiga cine ajunge primul.

| WhiteLife a răspuns:

Activity, Ligretto, Uno, Monopoly, Sequence, Mancala, Catan, Dixit

| Bizon95 a răspuns:

World of Warcraft se pune?
ca stai pe discord cu 25 de oameni in casti big grin