| VannilaCupCake a întrebat:

happy
De curand am achizitionat Pshotoshop CS5. Incerc totusi de ceva timp sa fac ceva, dar nu pot.
Cum sa transform o poza patrata intr-una rotunda? Adica sa o decupez in forma rotunda sau ovala... am mare nevoie, am cautat, dar nu am gasit. sad
Ma puteti ajuta, funda. kiss

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu, nu ai achizitionat niciun Photoshop, pentru ca daca ai fi platit $500 pe el ai fi stiut cat e de simplu sa faci selectia rotunda ( cu un shape rotund ) pe imaginea care vrei sa ramana si sa decupezi restul.

Tutorialul pentru basics, in limba romana, numai pentru tine : http://creativemonkeyz.com/tutoriale/basic-photoshop/

| spydy94 a răspuns:

marguee selection tool - eliptical marguee tool

selectezi ce vrei sa decupezi

copy

new layer

paste

| VannilaCupCake explică (pentru spydy94):

Dar cum sa fac sa ramana doar imaginea rotunda, fara un fundal patrat?